niedziela, 12 lutego 2012

Adolfo Dominguez - Vetiver Hombre

Jeśli szukasz dobrego wetiweru w niewygórowanej cenie, Vetiver Hombre mało popularnego w Polsce Adolfo Domingueza może okazać się trafnym wyborem. Perfumy otwierają się dużą dawką cytrusów i, co zdarza się dość rzadko, zapachem... ziaren i liści słonecznika. Stopniowo, po kilku minutach objawia się obiecany wetiwer - ziemisty, suchy, w pewnym sensie również "piaszczysty". Na nieszczęście ta mieszanka cytrusów z wetiwerem niezbyt ze sobą współgra i odrobinę bije sztucznością. Nuta słonecznikowa przeradza się w melonowo - rabarbarową, co akurat dobrze pasuje do cytrusów. Jest zielono, cytrusowo, z lekka sztucznie, ale ładnie.

W drugiej fazie rozwoju zapachu jest nieco mroczniej - ziemiście, kwiatowo, przyprawowo i nadal cytrusowo. Cytrusy łagodzą mieszankę przypraw, ziemi i duszących kwiatów, stąd nie mamy tu drugiego Encre Noire, lecz kompozycję nadal cytrusową, chociaż utrzymującą tę swoją cytrusowość z wyraźnym trudem. Jest naturalniej niż w otwarciu i cały czas coś się dzieje. A to zaskakują cytrusy, a to podszczypują przyprawy, a to objawia się głębia wetiwerowa, a to duszą kwiaty, nie ma tu miejsca na nudę. I tak trwa sobie taka ruletka przez parę godzin, gasnąc w formie wetiweru w mocno lawendowej poświacie. Ogólna trwałość perfum jest bardzo dobra i wynosi 7 - 8 godzin. Lotność również jest zadowalająca.

Co prawda Vetiver Hombre nie może się równać z utrzymywanym w podobnym tonie Creed Original Vetiver, ale jest dużo tańszy i należy mu się duży plus za jakość oferowaną w dość niskiej cenie. Miłośnicy klimatów ze wspomnianego Creeda, czy też Thierry Mugler Cologne, z pewnością polubią Vetiver Hombre i zaryzykuję stwierdzenie, że można go brać w ciemno. To nie jest mroczny wetiwer, ale zielono - cytrusowy. Należę do osób lubiących takie klimaty, więc być może moja ocena końcowa jest z lekka zniekształcona, jednak miłośników takiej interpretacji wetywerii zachęcam do testów.

+ bardzo dobry vetiver w niewygórowanej cenie
+ przyzwoita trwałość na skórze
- zapach ma różne oblicza, więc jest ryzyko, że na pewnym etapie projekcji się nie spodoba

Trwałość:
test 1: 7 h
test 2: 8 h
test 3: 8 h

Lotność: 3,5 / 5


Adolfo Dominguez - Vetiver Hombre
Rok wprowadzenia: 1998
Dla... mężczyzn
Nuty zapachowe (moja interpretacja): mieszanka cytrusów, wetyweria, słonecznik, melon, rabarbar, sucha ziemia, trochę przypraw, dusząca mieszanka kwiatów, lawenda
Moja ocena: 8,5/10
Zapachy podobne: Creed Original Vetiver, Thierry Mugler Cologne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz